ישובי השרון – העיט 11
מושב קדימה
הצג מפה
מומחית לטיפולי אקנה פצעי בגרות ב- IPL ו-RF
מאמרים »

טיפול אקנה בפנים/בגב/בישבן ב-IPL אפשר לעשות גם בקיץ


 
ממליצים אחרונים
 • מאת סברין -טיפול בקרטוזיס פילאריס רוברה/קרטוזיס פילאריס אלבה בשילוב עם IPL בזרועות בישבן ובירכיים
  אני חייבת לשתף אתכם בסיפור שלי. בגיל ההתבגרות התחלתי לשים לב שהעור שלי מגורה ומחוספס באזורים מסוימים. הלכתי לרופא עור והתברר ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת נוי סטאר בת 14 מחיפה
  פצעים שומנים שחורים וכתמים ניתן לקבל את הטלפון שלי מאיריס - לפני שהגעתי לאיריס המצב של הפנים שלי היה פשוט גרוע. מאז ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת אורן בן 31
  אקנה בגב צלקות וכתמים - טיפול בשילוב IPL + מזותרפיה + תכשירים לשימור המצב - הגעתי לאיריס המקסימה לאחר שנים רבות ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת אורנה מהגולן בת 42 - קרטוזיס פילאריס בזרועות/חררה בזרועות/עור ברווז בזרועות/רוצה סיפור הצלחה משל עצמך? התקשר/י כעת ישירות לאיריס. הטיפול ניתן כטיפול אישי ופרטני עלידי איריס בלבד-0558833337 ניתן לקבל טלפון להתרשמות
  הגעתי אל איריס המדהימה שהיתה כמו אמא עבורי. מקסימה,מרגיעה ומעודדת. עשיתי אצלה טיפול בקרטוזיס פילאריס בזרועות ואני שנה אחריי והעור נשאר ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת גל בת 21 מאזור חיפה
  טיפול בשילוב טכנולוגיית IPL ו-RF + מזותרפיה + תכשירים לשימור המצב - איריס הקוסמת ! הגעתי אלייך מיואשת אחרי שניסיתי עשרות ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת רותם בת 33
  טיפול בשילוב טכנולוגיית IPL ו- RF+ מזותרפיה + תכשירים לשימור המצב -אל איריס הגעתי לאחר שחיפשתי בנרות טיפול לכתמים ופצעים שהיו ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת נירית בת 41 אקנה בישבן פצעים פצעונים וכתמים
  אני בת 41 והגעתי לאיריס אחרי שנים שאני סובלת מפצעים בישבן (מגיל ההתבגרות). ניסיתי כל טיפול אפשרי: קרמים, כדורים, סבונים, דיקור, ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת עמליה - אקנה בישבן כתמים כהים באזור המפשעה -ניתן לקבל את הטלפון שלי מאיריס
  סבלתי שנים רבות מאקנה באזור הישבן. סבלתי גם מכתמים כהים מאוד באזור. ביקרתי כמעט אצל כל רופאי העור בארץ ונתנו לי ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת לינור סביניק בת 22 אקנה שומנים שחורים פצעים פצעונים וכתמים בפנים. רוצה סיפור הצלחה משל עצמך? התקשרי כעת רק איריס בעצמה מטפלת בך 0558833337
  איריס, אישה יקרה ומדהימה שלי, ראשית אגיד תודה ענקית , קודם כל על המקצועיות, הגעתי אליך חסרת אונים אחרי שעברתי אצל ...המשך קריאה ◄
   
 • מאת אילנה ארכשווסקי בת 34
  רוצה סיפור הצלחה משל עצמך? התקשרי כעת לאיריס 0558833337 את איריס גיליתי במקרה ומאז אני מודה על מזלי הטוב הקדמה קצרה ...המשך קריאה ◄
   
לפני ואחרי טיפול
טיפול אקנה בפנים/בגב/בישבן ב-IPL אפשר לעשות גם בקיץ

סובל/ת מאקנה פצעים פצעונים, שחורים, שומנים וכתמים? גם הקיץ הוא זמן מתאים לטיפולי אקנה בפנים, בטכנולוגיית IPL ואנרגיית גלי רדיו RF עם אפקט מצטבר ולאורך זמן.  

ואת/ה מדמיינ/ת את עצמך בקיץ הקרב ובא – הבילוי על חוף הים – הרבה שמש ושיזוף, גופיות, בגד ים, ואת עם שמלה חשופה … וזה אפשרי…

לא מאמין/נה? הנך מוזמן/נת לגלוש באתר הבית ולהתרשם מעל ל- 80 המלצות לקבל טלפון להתקשרות ולהיווכח שיש פתרון לאקנה פעילה בגב/בפנים/בישבן ללא שינוי באורך החיים שלך – ללא ויטמינים  – וללא שינוי בתזונה.

אקנה מופיעה בכל ימות השנה, אולם עונת הקיץ מהווה כר נוח להתפרצות נגעי האקנה בפנים ולהיווצרות כתמי האקנה חומים/אדומים.

השיקולים בבחירת הטיפול באקנה בפנים גם בעונת הקיץ הן בבני נוער בגיל ההתבגרות והן בגילאים מבוגרים יותר תלויה בגיל המטופל, בגוון העור, בדרגת הנגעים, בחומרת המחלה, בנטייתה לגרום לצלקות בעור וכתמים פיגמנטריים.

החום, הזיעה, הלחות, המתערבבים עם הפרשת החלב (השומן) של העור, האיפור, הנטייה לנסות להסתיר ולפוצץ את הפצעים הנראים בולטים יותר עם ההיחשפות לשמש, כל אלה משפיעים על העור, ועלולים לגרום לזיהום, החמרה וסיכוי להצטלקות בעור.

בניגוד למיתוס הנפוץ, היגיינה לקויה, לכלוך והצטברות שומן וזיעה על פני העור אינם הגורמים המרכזיים להיווצרות האקנה, שהרי שורש הבעיה הוא מתחת לפני העור (חיידקי האקנה P.ACNE) ולא על פניו. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על ניקיון העור, כדי למנוע החרפת המצב והתפרצות חדשה של פצעים.

הקפדה על ניקוי באמצעות תכשירים שאינם מכילים סבונים, דטרגנטים, אלכוהול, בישום מלאכותי וכדומה. מרכיבים אלה נחשבים למרכיבים עוינים לעור והם עלולים להחמיר את המצב במקום להיטיב עמו.

התכשירים המתאימים לשימוש בעונת הקיץ יכילו חומצה שהיא מרכיב אנטי דלקתי ואנטיספטי המסייע לריפוי העור ולחיסול הבקטריה הגורמת לתהליך הדלקתי.  חשוב להקפיד ליבחור ולהשתמש בתכשירים המטפלים, מרפאים סופחים ומונעים היווצרות/התפרצות אקנה. 

יש הטוענים שהשמש עוזרת לרפא את פצעי האקנה, האמנם? השמש היא כמו מייק אפ שהבנות ולעתים גם הבנים מורחים על הפנים. היא מסתירה, כשהעור שזוף, כהה, הפצעים הפצעונים והכתמים לא נראים. אך החיידקים קיימים בשכבות הדרמיס העמוקים יותר והפצעים עדיין מתפרצים ויוצאים לעתים קשים יותר עמוקים וכואבים יותר. כי השמש לא הורסת את שורש הבעיה – החיידקים P.ACNE .

פריצת הדרך בטיפול הופיעה עם הבנת מנגנון הפעולה של הפרופירינים במטבוליזם של חיידק ה P-ACNE, כחלק מתהליך חילוף החומרים הנורמלי של החיידק. 

אקנה המטופל בטכנולוגיית IPL-קרן אור ואנרגיית גלי רדיו RF יעיל במיוחד לצמצום ואף להשמדת חיידקי האקנה ללא גרימת נזקים או תופעות לוואי כלשהן. הריפוי מתבצע כאשר האור המוקרן פועל על חומר הפורפירין הנלווה לחיידקי האקנה. עם חשיפת חיידקי הפורפירין לאור המיוחד של המערכת הוא עובר שינוי כימי ומחסל באופן סלקטיבי את חיידקי האקנה.

רוצים לבלות בקיץ, לרדת לים להשתזף – כתמי עור הינם אחת מבעיות העור האסתטיות הקשות לפיתרון. הכתמים הנראים והבולטים בקיץ, מקורם בתאים – מלונוציטים הנמצאים בשכבות העמוקות של העור. הפיגמנט המלנין מעניק לעור את צבעו. כמות המלנין מושפעת מגורמים תורשתיים ומגורמים סביבתיים כגון, חשיפה לשמש.

חשוב לזכור כאשר הנך נחשף לשמש תאי המלנין המלנוציטים יוצרים עודף מלנין המצטבר קרוב לאפידרמיס, השכבה החיצונית של העור. הפיגמנט הזה יוצר את אפקט השיזוף. קרן אור אינה יודעת להבחין בין פיגמנט של שיער ופיגמנט של עור,  עור שזוף יקלוט את מירב אנרגיית החום ותיווצר כווייה. לכן חשוב להקפיד להגיע לטיפולים לא שזופים.

שיזוף לאחר הטיפול בטכנולוגיי IPL ואנרגיית גלי רדיו RF

אשר לשאלה האם מותר להיחשף לשמש אחרי הטיפול, ובכן,  רצוי להמתין כ- שלושה שבועות  אחרי הטיפול באקנה פצעי בגרות

הפסקת טיפולים בקייץ

לקוחות שכבר עברו מס' טיפולים עם שיפור והאטה בהתפרצות הנגעים מבצעים טיפול אחרון לקראת מאי יוני ויוצאים להפסקה עד אוקטובר הפסקה זו אינה פוגעת באיכות הטיפול.

מתי ניתן לחזור לטיפולים

מי שהחליט להשתזף שואל את עצמו מתי ניתן לחזור לטיפול בבטחה. ובכן, עניין זה אינדיבידואלי, מטופלים המבקשים להמשיך טיפולים בתקופת הקיץ חייבים להימנע מחשיפה לשמש, כאן המקום לציין כי מריחת מקדם הגנה חד פעמי אינה מספקת.

מקדמי ההגנה נוטים להתפרק כעבור שעה שעתיים מהמריחה עקב הזעה וחמצון המנטרלים את פעולתם ולכן יש למרוח כל שעה שכבה נוספת של מקדם הגנה. 

מטופלים בטכנולוגיית IPL באקנה פצעי בגרות באזור הפנים צריכים להצטייד בקרם הגנה המותאם במיוחד לעור הפנים ולשאת אותו עימם לכל מקום. מדי פעם מומלץ להוסיף שכבה נוספת של קרם הגנה. 

בקיץ אנו נעזרים רבות במסנני קרינה כדי להגן על עורנו מפני קרינת השמש הקופחת. לעתים מסנני הקרינה גורמים להחמרה במצב האקנה עקב סתימת הנקבוביות. ולכן חשוב השימוש במסנן קרינה לא שומני ולא קומדוגני (הגורם להיווצרות נקודות שחורות).

כאן המקום לחזור ולהזכיר כי השיזוף והחשיפה לשמש מסוכנים לבריאות בלי כל קשר לטיפול באקנה פצעי בגרות בטכנולוגיית  IPL ואנרגיית גלי רדיו RF.

ב-50 השנים האחרונות גברה עוצמת הקרינה המגיעה אל כדור הארץ. הגורם העיקרי לכך הוא החור בשכבת האוזון שבאטמוספרה – שכבה זו סופגת חלק מקרינת השמש ובכך משמשת להגנה. כיוון שמתמעטת שכבת האוזון הרי שכמות גדולה יותר של קרינה מגיעה אלינו / החשיפה לשמש עלולה לגרום לכוויות להזדקנות העור ולסרטן העור.    

טיפים נוספים לטיפול באקנה בעונת הקיץ :

*מומלץ השימוש בקרם לחות או מסנן קרינה בעל מרקם קליל ונטול שומן כגון תחליב או ספריי. 

*מומלץ לשטוף את הפנים עד פעמיים ביום (ולא יותר). יש להשתמש במים פושרים (ולא חמים מאוד), ולהשתמש באל־סבון עדין או בסבון ייעודי לעור הפנים. רחצה מוגברת של העור תייבש אותו יותר מדי ועלולה לגרום לקילוף ופריחה, 
*להימנע מפיצוץ הפצעים/הפצעונים, שפשוף חיטוט או גירוד האזור, כל אלה עלולים לגרום להחמרה הצטלקות ולהתפשטות הדלקת לאזורים נוספים.  

הטיפול מומלץ: כסדרה של בין 10 – 6 מפגשים (לעתים גם יותר) וכטיפול תחזוקתי/משמר/תומך אחת ל-3 חודשים/חצי שנה.
תדירות הטיפולים : 4 טיפולים ראשונים פעם/פעמיים בשבוע (ע"פ סוג העור, רמת האקנה ועומק הנגעים) והמשך במרווחים יותר ארוכים, בין שבועיים ל-3 שבועות.  


לתאום פגישת ייעוץ חינם
09-7969145
055-8833337

ישובי השרון – העיט 11 מושב קדימה
מאמרים מקצועיים